LUBERT/STRZELBA wzniecają OGIEŃ przeciw przemocy!Ich debiutancki singiel „Desire” jeszcze utrzymuje się na listach przebojów, dopiero co wydali cover kultowego „To Ty” i nie spoczywają na laurach. LUBERT/STRZELBA właśnie wypuścili singiel … w języku polskim! „Ogień” niesie ze sobą ważne przesłanie i nie bez powodu jego premiera ma miejsce w październiku.
 
Posłuchaj w serwisach cyfrowych:
https://id.ffm.to/lubert_strzelba_ogien
 
Październik jest międzynarodowym miesiącem zdrowia psychicznego. Polska wersja „Desire” ma rozpalać wolę walki o siebie kobiet będących ofiarami przemocy psychicznej - w domu, w miejscu pracy czy nauki. Przemocy cichej i często niezauważalnej…
 
Każda z nas ma wokół siebie taką przyjaciółkę, koleżankę czy znajomą, która doświadczyła przemocy psychicznej. Dlatego ten temat jest taki ważny. Uwolnienie się z przemocowej relacji nie jest łatwe, ale jest możliwe. Warto szukać pomocy. Warto walczyć o siebie. Mamy nadzieję, że „Ogień” da nadzieję na to, że wszystko można zmienić na lepsze - mówi o singlu Strzelba.
 
Ten singiel ma dla mnie szczególne znaczenie. Kilka lat temu doświadczyłam przemocy psychicznej na własnej skórze. Wiem, jak ciężko uwolnić się z przemocowego związku i postawić na siebie, kiedy ktoś miesiącami odbiera centymetr po centymetrze twoją pewność siebie i poczucie własnej wartości - jednocześnie jestem przykładem na to, że jest to możliwe. Dałam radę. Dzisiaj jestem szczęśliwa, mam wspaniałą rodzinę i realizuję się zawodowo. Trzymam kciuki za to, żeby wszystkie kobiety potrafiły rozpalić w sobie iskrę do walki o siebie, bo od iskry do ognia już tylko krok – dodaje autorka tekstu, Beata Ejzenhart-Ismayilov.
 


 
Kompozytorem utworu jest Tomek Lubert - ojciec projektu i założyciel Fundacji Luberty Pomagają, autorką tekstu Beata Ejzenhart-Ismayilov, za produkcję odpowiada Wojtek Horny a na wokalu słyszymy charyzmatyczną Strzelbę.
 
Niewidzialna przemoc emocjonalna/psychiczna nie pozostawia widocznych śladów, lecz te niewidoczne są równie bolesne. Osoba doświadczająca poniżania, wyśmiewania, deprecjonowania, gróźb czy manipulacji obwinia siebie samą, tłumaczy sprawcę, traci poczucie własnej wartości, popada w zaburzenia lękowe i/lub depresyjne, ma poczucie bezradności. W świetle polskiego prawa przemoc emocjonalna jest przestępstwem - mówi Jolanta Hojda - psychoterapeutka, psycholożka, superwizorka, wykładowczyni akademicka, założycielka Ośrodka Psychoterapii Podróż.
 
Jeśli doświadczyłaś przemocy psychicznej nie bój się prosić o pomoc! Masz prawo bronić swych praw niezależnie od tego, kto je narusza.
 
Centrum Praw Kobiet (wsparcie psychologiczne i prawne):
https://cpk.org.pl/pomoc/pierwszy-kontakt/
 
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie (24h/7 dni w tygodniu):
22 668 70 00
https://www.niebieskalinia.pl/
 
LUBERT/STRZELBA w social mediach:
Instagram: http://www.instagram.com/projektlubert
Facebook: http://www.facebook.com/projektlubert
Youtube: http://www.youtube.com/channel/UCL7JeK9Z24b4dsWH-VUfbLA

Opublikowano: 24/10/2022

przez: Grzegorz Adamczewski

0 komentarzy KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZNEWSY